האקדמיה למדעי האחסון, שיחה עם שלומי להב מרצה בכיר במכללת HackerU

האקדמיה למדעי האחסון, שיחה עם שלומי להב מרצה בכיר במכללת HackerU

מכללת האקר-יו הפכה בשנים האחרונות להיות שם נרדף להכשרה מקצועית ברמה גבוה לתחומי ההייטק והמחשב. במכללה ניתן למצוא קורסים מכל ענפי המחשוב, מעיצוב גרפי למתחילים ועד עיצוב בתלת מימד למקצועים; משפות תכנות לאתרים ותוכנה וועד פיתוח אפליקציות, שיווק דיגיטלי ולמעשה, כמעט כל תחום שניתן לחשוב עליו הקשור לעולם הדיגיטל והמחשוב.

אחד המרצים הבכירים במכללה ומי שנחשב למפתח הבית שלה הוא, שלומי להב. שלומי, שבין יתר הדברים אחראי על פיתוח אתר האינטרנט של המכללה, הוא מפתח ומרצה בכיר בשפת php וברשותו נסיון עשיר של 10 שנים בפיתוח אתרים, דפי נחיתה, מערכות ווב, חנויות און ליין, הקמה וניהול שרתי לינוקס ובעצם, מה לא.

שלומי, ספר לנו קצת על הקורסים שאתה מלמד במכללה

אני מלמד הרבה שפות תכנות, עם דגש על Java ו-html. הקורסים מאד מורכבים וארוכים והמטרה היא להוציא את המפתחים הטובים והמקצוענים ביותר, אין כאן פשרות.

אחד האתגרים הגודלים ביותר של עולם המחשוב בימינו הוא ההתקפות של גורמים עוינים, מהאקרים שפועלים לבדם או, מתוך אידיאולוגיה כלשהי, ועד פריצה למטרות כופר וסחיטה. כמובן שכאשר האתר עושה שימוש במידע רגיש, כמו למשל שימוש בכרטיסי אשראי, אז הסכנה גדולה שבעתיים, כי יש כאן איום לא רק על בעל האתר אלא, גם על המשתמשים באתר, כלומר יש כאן איום חברתי. בקורסים, אני שם דגש מאד גדול על הנושא הזה במטרה להכשיר את הסטודנטים לדעת לזהות, להגיב וכמובן, למנוע פריצות כאלו.

כולם היום צריכים אתר אינטרנט, אבל איך בוחרים את האדם הנכון לביצוע המשימה? מה צריך לדעת לפני שניגשים לבניית אתר?

זאת שאלה מורכבת מאד. השאלה הראשונה שאדם צריך לשאול את עצמו היא, איזה אתר הוא רוצה לבנות. יש הבדל גדול אם אתה רוצה לבנות אתר תוכן פשוט, חנות און-ליין, אם יש לך דרישות לאלמנטים מיוחדים או, שאולי בכלל אתה צריך אפליקציה.

אם אין לך מאפיינים מורכבים, אז אפשר גם לבנות על פלטפורמה כמו וויקס, שהיא פלטפורה מאד קלה לשימוש ולא דורשת שום ידע בתכנות. אם האתר דורש עיצוב גרפי או, אלמנטים מיוחדים, אני ממליץ לבנות על וורדפרס שהיא הפלטפורמה הפופלארית ביותר בעולם כיום ובעיקר היא מומלצת בזכות האבטחה המעולה שהיא מעניקה לאתרים שלה.

בכל מקרה, לפני שמחליטים על איזו מערכת בונים, כדאי תמיד לעשות אפיון צרכים ולהבין מה הדרישות מהאתר ולפי זה לבחור את הפלטפורמה שמתאימה.

ומה לגבי חברת אחסון?

זה באמת קשה כי רוב החברות מציעות היום כמעט את אותם כלים ואת אותם מנגנונים. גם כאן, עדיף קודם כל לשאול מה הצרכים שלך וספציפית, מי קהל היעד שלך. אני ממליץ מאד לאחסן את האתר באותו מקום שבו נמצא קהל היעד שלך. למשל, לאתרים ישראלים ההמלצה היא לאחסן בחברת אחסון ישראלית, אומנם רוב חברות האחסון הישראליות יקרות יותר מהחברות המקבילות בחו”ל אבל, הביצועים של השרתים המקומיים טובים ומהירים יותר מחברות בחו”ל. באותו אופן, לאתר בין לאומי, יש עדיפות להתקשר עם חברת אחסון אתרים בחו”ל וכאמור, עדיף במדינה בה נמצאים הגולשים שלו.

בכל זאת, ישנם פערי מחירים בין החברות, בעצמך אמרת שחברות אחסון ישראליות יקרות יותר מאשר בחו”ל

נכון, אבל צריך לזכור שהמחיר שאתה משלם לחברת האחסון היום, עלול לעלות לך ביוקר מחר. אם השרות לא טוב, אם יש נפילות, אם האתר נטען לאט וכד’, אתה עלול לשלם בדיעבד הרבה יותר. במקרה של אתרים ישראליים, כמו שהסברתי טעינת האתר והביצועים הלוקאליים שלו, תמיד יהיו יותר טובים אם הוא יהיה מאוחסן בחברה ישראלית-מקומית וגם, יש יתרון לקבל שרות בשפה שלך.

אז מי שיותר יקר הוא יותר איכותי? מה קובע את איכות האחסון?

כמובן שלא רק המחיר קובע. יש הרבה מרכיבים שמגדירים שרת אחסון איכותי: המעבד, הזיכרון, מערכת ההפעלה נפח וסוג הדיסק ונפח התעבורה שעוברת דרכו. יש כמובן משמעות גדולה לסוג האחסון, vps שהוא שרת יעודי תמיד יהיה יותר מהיר מ- shared hosting (אחסון משותף) אבל גם יותר יקר ממנו.

בשורה התחתונה, אם אין המלצה חד משמעית, צריך פשוט להתנסות עם חברת אחסון ולראות איך האתר מגיב.

האם יש חברת אחסון שאתה ממליץ עליה?

בארץ, ההמלצה שלי היא על חברת HostCenter. יש להם מעט מאד תקלות והשרות שלהם מעולה. גם חברת InterSpace מומלצת מאוד, יש להם חוות שרתים טובה מאוד.

בחו”ל, אני ממליץ על חברת Go Daddy ולאחסן VPS אני ממליץ על חברת Amazon שהיא חברת אחסון איכותית ברמה גבוה מאד.

טיפ אחרון?

תמיד תזכרו לבדוק שיש FIRWEWALL ו-DSN דרך הCLOUD.

HostAdvice Speaks to ScalaHosting: An Interview with Chris Rusev

HostAdvice had the opportunity to speak with Chris Rusev, the CEO and co-founder of , a web hosting company that offers shared, cloud VPS, and...
8 min read
Eddie Segal
Eddie Segal
Digital Marketing Specialist

Email Deliverability: What Is It, Key Factors & Best Practices

What is Email Deliverability? Think of it like mailing a letter and making sure it lands right in the recipient's hands, not lost or thrown...
17 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist

Email Marketing vs. Social Media: Which is More Effective?

What is Email Marketing? Email marketing is a  that involves companies reaching out to potential and existing customers via email ...
10 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist

Email Engagement Metrics, Calculation & Best Practices

Email engagement tells us how interested recipients are in the content of emails they receive. It provides insights into what types of em...
12 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist
HostAdvice.com provides professional web hosting reviews fully independent of any other entity. Our reviews are unbiased, honest, and apply the same evaluation standards to all those reviewed. While monetary compensation is received from a few of the companies listed on this site, compensation of services and products have no influence on the direction or conclusions of our reviews. Nor does the compensation influence our rankings for certain host companies. This compensation covers account purchasing costs, testing costs and royalties paid to reviewers.
Click to go to the top of the page
Go To Top