חדשנות ופתרונות מגוונים. סודות ההצלחה של Bluehost לפי מנכ"ל החברה

ראיון עם ג’יימס גרירסון, מנכ”ל Bluehost

Bluehost היא אחת מחברות אחסון האתרים הנפוצות והפופולאריות בארצות הברית (ובעולם בכלל) ויש לכך סיבה מצוינת: החברה משקיעה משאבים רבים בהתאמת פתרונות חדשניים לסוגי המשתמשים השונים, תוך שהיא פועלת בעולם המשתנה חדשות לבקרים.

ביקשנו מג’יימס גרירסון, מנכ”ל Bluehost, שסיפר לנו על פעילות החברה כיום ולאן הוא מתכוון להוביל אותה.

hostadvice-bluehost

ספר לנו קצת על עצמך, על התפקידים שאתה מפקח עליהם ב Bluehost וב- Endurance International Group? וכיצד מתנהל שיתוף הפעולה בין Bluehost ו- EIG?

EIG עובדת לפי האסטרטגיה העסקית, “House of Brands”, כפי שנהוג בתעשיית הרכבים. חברה אחת בעלת מספר מותגים, הפונים למגזרים שונים בשוק. ב Bluehost אנחנו מתמקדים בפיתוח טכנולוגיות באיכות גבוהה ופיתוח פתרונות חדשניים עבור לקוחותינו.

Bluehost נמצאת בכל מקום באמריקה, איך אתה מסביר את הצלחתה של החברה?

לחברת Bluehost יש מגוון רחב של לקוחות מכל העולם. התשוקה של העובדים, היא מנוע ההצלחה של החברה.

המטרה העיקרית שלנו היא לסייע ללקוחות שלנו להצליח באמצעות האינטרנט, בין אם הם מנהלים בלוג, אתר עסקי, ארגון או, פלטפורמת מסחר. אנו שואפים לאפשר ללקוחותינו לבחור את הפתרון הנכון ביותר עבורם, זה אשר יוביל אותם להצלחה.

bluehost-sign

תוכנית השותפים, היא אחת מהערוצים המרכזיים התורמים להרשמות הרבות של Bluehost. איך מיישמים את האסטרטגיה הזאת ואיך אתם משמרים אותה?

הלב של אסטרטגיית שיווק באמצעות תוכנית שותפים, היא איתור השותפים אשר באמת יכולים להגיע אל קהלי היעד שלנו. זו אסטרטגיה שהתחלנו איתה עוד בימים הראשונים ומאז ועד היום, אנחנו מתמקדים בבניית שותפויות לטווח ארוך, כאלו אשר ייצרו תועלת הדדית לכל הצדדים, לשותפים וללקוחות שהם מפנים אלינו. לא מדובר רק על מספר הלקוחות שהשותפים מפנים אלינו, אלא בעיקר באיכות של הפניות האלו.

אנחנו מחפשים לקוחות אשר יכולים להצליח באינטרנט, איתור השותפים הנכונים, שיודעים איך למצוא את הלקוחות האלו, זה המפתח להצלחה.

front-desk

מה תוכל לספר לנו על מיקום המשרדים שלכם? כמה עובדים יש בחברת Bluehost?

ל-EIG יש משרדים בכל רחבי העולם, אבל רוב העובדים, מעל 700, נמצאים במטה של Bluehost ביוטה. מעבר לכך, יש לנו גם עובדים במקומות נוספים ברחבי העולם אשר עובדים עם המותגים השונים של EIG וגם עם Bluehost.

איך המשרדים השונים פועלים יחדיו? שתף אותנו בתרבות הארגונית של החברה

אנחנו משתמשים בהרבה שיחות טלפון, הודעות ושיחות ועידה בוידיאו בין המשרדים. ברמת הביצוע, אנחנו מקפידים לייצר תחושה חזקה של דחיפות סביב תוכניות ומטלות לביצוע. בגלל ש EIG היא חברה בין לאומית, הרבה מהישיבות שלנו מתקיימות בשעות מוקדמות מאד, או מאוחרות מאוד, כדי שכל עובדי החברה יוכלו להשתתף.

לצד העבודה והדחיפות, אנחנו משלבים גם הנאה ושחרור באמצעות פעילויות כייפיות שאנחנו עושים במשרד, כמו פינג פונג, הוקי אוויר, בריכה, תחרויות כושר, אירועי צדקה, תחרויות תחפושות בליל כל קדושים וכו’.

bluehost-office

מה תוכל לספר לנו על “Business On TAPP”?

“Business on TAPP” זוהי אפליקציה שמסייעת לבעלי חברות קטנות לשתף רעיונות ומידע. אנחנו מעודדים את כל העובדים שלנו במשפחת EIG לעזור ולתרום למוצר הזה. אנשים רבים שולחים מאמרים ומידע אשר תורמים לטובת הקהילה כולה.

אמרת קודם שאתם יודעים לספק פתרונות לכל סוגי הלקוחות, תוכל לפרט?

יש לנו מגוון של פתרונות ומוצרי אירוח. אנחנו מציעים אחסון משותף, אחסון יעודי, VPS ופתרונות אחסון בענן. בתוך כל אחת מהפתרונות האלה, יש לנו מגוון רחב מאד של מוצרים שמאפשרים לנו לענות על צרכי הלקוחות.

לדוגמה, יש לנו תכנית אירוח יעודית לאחסון משותף עבור לקוחות קמעונאיים (eCommerce) הממוקם ב-www.bluehost.com/wordpress_woocommerce. זאת תכנית הכוללת את כל מה שהמשתמש צריך כדי להתחיל עם חנות באינטרנט כולל אירוח, כתובת IP ייעודית, תעודת SSL, מערכת וורדפרס כולל תוסף WooCommerce ותבניות שמותקנות מראש.

האם Bluehost מתכננת לעשות אי פעם יותר מאירוח בלבד? מה יש על בדרך במפת המוצרים במהלך 24 החודשים הקרובים?

המומחיות שלנו ב Bluehost הוא אחסון אתרים, זה מוצר הליבה. אנחנו מפתחים הרבה מוצרים משלימים שמטרתם לסייע ללקוחות להצליח, למשל פתרונות לעיצוב, שיווק ושרותים נוספים לעסקים קטנים.

איזו עצה אתה נותן לאנשים שמחפשים מנטורים?

בשלב הראשון עליך לחפש מנטורים פוטנציאליים לחייך. ברגע שהכרת אדם עם שנראה לך מתאים, אתה צריך לחשוב איך להפוך את מערכת היחסים שלכם להדדית ומועילה לשני הצדדים. לכל אחד יש משהו שהוא יכול להציע מעצמו לאחר, בכל אינטראקציה.

בכל מפגש עם אנשים, אף פעם אל תתחיל את השיחה עם “אוקי, זה מה שאני צריך ממך”. כאשר אתה נכנס למערכות יחסים עם חונכים פוטנציאליים, אתה צריך למצוא את הדרכים בהן אתה יכול להוסיף ערך עבורם. לאחר שתעשה זאת, טבעי שהם ירצו למצוא דרכים לתגמל אותך ולהשקיע בך. ב-Bluehost, אנחנו קוראים לזה “ערך מוסף”.

איך אירוח בענן (cloud hosting) השפיע על Bluehost? האם אתם רואים גידול בביקוש למוצר או, שיש צורך לחנך את הצרכנים שיאמצו אותו באופן נרחב יותר?

אירוח ענן הוא העתיד של הטכנולוגיה. הסתגלות והתאמה מהירה לדרישות הצרכן, הן העתיד של שרותי האירוח.

אירוח בענן נמצא עדיין בחיתוליו מאחר שמשתמשים רבים אינם מודעים ליתרונות שלו. כדי להגיע לשלב של אימוץ נרחב, עלינו לחנך את הלקוחות.

spacious-conference-rooms

אלו טקטיקות שיווק אתם מיישמים ב- Bluehost שעוזרת לה להיות החברה המוביל בשוק?

מצטער, אבל אני לא יכול לגלות לך את המתכון הסודי.

בוא נגיד כך, אסור לשמור את כל הביצים בסל אחד. אם כל הלקוחות שלך באים ממקור אחד, אתה תקום או תיפול על ידו. שימוש בכמה טקטיקות שיווק בו זמנית מאפשר לך לפזר את הסיכון. אני מאוד ממליץ לגוון את האסטרטגיה ולכלול לפחות שלושה ערוצי שיווק בו זמנית. לקוחות ולאחר מכן לגדל אותו משם.

האם אתה עדיין רואה הסתמכות גדולה על וורדפרס כמו בעבר, או שהציבור נוטה יותר ויותר למערכות אתר בעמוד אחד כגון, Wix, Weebly ן-Squarespace?

הרוב המוחלט של הלקוחות משתמש במערכת ניהול תוכן (CMS) לבניית העסק שלהם בדיגיטל, ו-וורדפרס היא המערכת המובילה בעולם בניית האתרים. אנחנו תומכים גדולים של קהילת הוורדפרס במשך שנים ושואפים להפוך את החווית האירוח העצמי (self hosted) של אתרי וורדפרס ב- Bluehost לחוויה מעולה.

ישנן כיום מערכות נוספות רבות לבניית אתרים והן מושכות קהל בזכות אלטרנטיבות מעניינות שהן מציעות. למרות זאת, רוב הלקוחות שלנו הראו שוורדפרס נותנת את המענה הטוב ביותר לצרכים שלהם.

הראיון המקורי נערך באנגלית ותורגם על ידי לירז רימון

כתוב חוות דעת על בלו הוסט בעברית >>

15 Types of Web Attacks

In our increasingly digital world, the internet brings vast opportunities but also introduces various cybersecurity risks, including different...
12 min read
Mary Emasah
Mary Emasah
Hosting Expert

Why Do Websites Crash?

Have you ever encountered the frustration of trying to access a website only to be met with an error message or a blank page? Website crashes ...
8 min read
Mary Emasah
Mary Emasah
Hosting Expert

.com vs .co Domain Extension: Which Is Right for You?

Choosing between .com and .co can impact your online presence. A .com domain offers global recognition and trust, while .co is a modern and memor...
9 min read
Rita Alexander Akekelwa
Rita Alexander Akekelwa
Hosting Expert

What Is Anchor Text: The Link Between SEO Success & Your Content

Anchor text is the clickable text within a hyperlink, and it plays a crucial role in Search Engine Optimization (SEO). It helps search engines determi...
9 min read
Yusuf Kareem
Yusuf Kareem
Hosting Expert
HostAdvice.com provides professional web hosting reviews fully independent of any other entity. Our reviews are unbiased, honest, and apply the same evaluation standards to all those reviewed. While monetary compensation is received from a few of the companies listed on this site, compensation of services and products have no influence on the direction or conclusions of our reviews. Nor does the compensation influence our rankings for certain host companies. This compensation covers account purchasing costs, testing costs and royalties paid to reviewers.