ספר לנו סיפור. כל מה שצריך לדעת על תוכן שעובד באמת - ראיון עם אושיית המדיה החברתית, אבי סנטו

ספר לנו סיפור. כל מה שצריך לדעת על תוכן שעובד באמת - ראיון עם אושיית המדיה החברתית, אבי סנטו

היום כבר כמעט כולם יודעים ש-“התוכן הוא המלך”. אבל מי שבאמת מפנים את המשפט הזה מגלה שלייצר תוכן מנצח, זה סיפור בכלל לא פשוט!

אם גם אתם מתלבטים מה זה סיפור טוב, איך מספרים אותו צורה מעניינת ואיפה להפיץ אותו כך שהוא יביא לכם הכי הרבה תועלת, אבי סנטו הוא האדם שאתם מחפשים.
אבי הוא מנטור למדיה חברתית ואסטרטג תקשורת דיגיטלית וזאת, רק רשימה חלקית.

IMG-20160530-WA0167

אבי סנטו – מומחה בשיווק דיגיטלי

אבי, תוכל להסביר במילים פשוטות מה בעצם אתה מציע לעסקים?

בהחלט. כיום יותר ויותר אנשים מבינים את הצורך באתר שנראה טוב ומעביר מסר חזק ומקרב. אבל, בשנים האחרונות הרשתות החברתיות – ובישראל זה בעיקר פייסבוק, אבל לא רק – הולכות ותופסות מקום מרכזי במרחב השיווקי.
כאן טמון אתגר מורכב, כי בניגוד לאתר, שהוא בשליטתך המלאה והוא סוג של “מרחב סטרילי”, ברשת החברתית אין לך שליטה על מה שנכתב עליך ואפילו לא תמיד על מה שאתה עצמך כותב, כי תמיד אפשר להגיב בחזרה.
לכן לנראות שלך, לאופן שבו אתה כותב, ולא פחות חשוב, האופן שבו אתה מגיב לדברים שכתבו עליך, או אליך, יש חשיבות מכרעת בתדמית שאתה מייצר לעצמך ולעסק שלך.
מעבר לכך, מכיוון שהתוכן הוא באמת הכלי הכי מרכזי כיום בשיווק, זה משהו שדורש הרבה ידע, לא רק על מה לספר, אלא גם איך לספר אותו ואיפה לספר אותו. למעשה, במדיה אתה צריך להתעסק עם התוכן והתדמית על בסיס יומיומי וזה דבר שדורש גם משאבים וגם, ידע כיצד לעשות את זה נכון.

כולם מדברים על זה שהתוכן הוא המלך, אבל מה זה בעצם תוכן? איך מייצרים תוכן איכותי?

אנשים משייכים בטעות את המילה תוכן, למילה מאמר. זה נכון שמאמר הוא תוכן, אבל תוכן הוא הרבה מעבר לכך. הוא כל דבר שיש בו סיפור שאפשר לצרוך. זה יכול להיות דרך טקסט, תמונה, מצגת, וידאו או, אודיו. גם בתמונה הרי יש סיפור, יש אמירה, בדיוק כמו במאמר או וידאו. תוכן טוב הוא תוכן שנוגע באנשים, מרגש אותם, גורם להם להזדהות ובעיקר, גורם להם לעשות משהו – לשתף, להרשם, לקנות וכד’.

מה שאנשים מחפשים היום זה בעיקר אמינות ולכן, הם רוצים לקרוא ולשמוע על דברים אמיתיים וכנים. הקהל היום יותר מתוחכם ויודע לזהות מתי אתה מדבר ממקום אמיתי. למעשה, כל חברה היום היא מותג, לא משנה מי אתה, כדי למכור את עצמך (המוצרים או, השרותים שלך) אתה צריך להיות מותג, משהו שאנשים מזדהים איתו. אם תהיה “עוד אחד” לא יזכרו אותך. אבל, אם תייצר תוכן מקורי וכנה, תענה באמצעות התוכן על הצרכים של הלקוחות שלך ודרך זה תיצור הזדהות, תהפוך למותג שיזכרו אותו ויזדהו איתו.

אז כמה תוכן עסק צריך לייצר, פוסט ביום, פעמיים ביום? יש הגדרה?

זאת שאלה טריקית, כי מה שבאמת קובע זאת האיכות של התוכן וההפצה שלו. אם יש לך תוכן טוב, תפיץ אותו, כמה שיותר! יחד עם זאת, ככלל עסק רגיל-בינוני צריך ליצר פוסט אחד ביום בפייסבוק, כל יום.

יש היום טענה, שאם יש לך דף פייסבוק טוב ונוכחות ברשתות נוספות, אתה לא באמת צריך אתר

חד משמעית לא נכון. כל עסק צריך אתר או, לכל הפחות, עמוד נחיתה. זה כלי מרכזי וחשוב שבלעדיו המערך השיווקי של העסק לא יהיה שלם. מצד אחד, כמו שציינתי קודם, זה אולי המקום היחיד בכל המרחב הדיגיטלי שבו יש לך שליטה מלאה על התוכן והנראות. שנית, ישנם כלים נוספים, כמו למשל קמפיין מודעות בגוגל, שדורשים הפניה לאתר או, לדף הנחיתה.
המדיה החברתית היא בהחלט שחקן מרכזי שהולך ותופס יותר ויותר משקל, אבל אני לא חושב שתדמית שלמה יכולה להתבסס רק עליה. לפחות לא היום.

דיברנו הרבה על התוכן וגם גוגל עצמו מצהיר שהוא שם דגש הולך וגדל על התוכן. עד כמה, אם בכלל מיקום השרת משפיע היום על הקידום של האתר?

זה נכון שלתוכן יש משקל הולך וגדל, אבל עדיין, לביצועים של האתר יש השפעה על הקידום וזה תלוי בשרת בהרבה מובנים. חשוב מאד לאחסן את האתר אצל חברה אמינה וחזקה שאתה יכול לסמוך עליה ושבאמת משפרת את הביצועים של האתר שלך. אני מקבל הרבה לקוחות שהאתר שלהם סובל מבעיות תפקוד בגלל שרת לא איכותי, צריך לדעת שגם גוגל רואה את הדברים האלו ולא פחות חשוב הגולשים רואים את זה. אתר שלוקח לו זמן להטען, אתר שנופל וכו’, זאת פגיעה ישירה באמון ובתדמית של העסק שלך.

בכל זאת, קיימים פערי מחירים בין חברות האחסון שיכולים להגיע להפרשים די משמעותיים. האם תמיד ללכת על מי שיקר יותר? אולי עדיף למצוא שרת זול בחו”ל?

מה שחשוב הוא שהאתר שלך יתפקד באופן תקין, יטען מהר ולא יסבול מנפילות. מעבר לכך חשוב שתהיה תמיכה טובה שתיתן מענה ראוי ומהיר לכל הצרכים שבעל האתר צריך. להרבה אנשים תמיכה בעברית זה משמעותי, במיוחד שמדובר בעולם מושגים מאד טכני. אני ממליץ לבדוק היטב את החברה לפני שמתקשרים איתה, לוודא שבאמת יש נכונות לתת שרות אמין ומקצועי וגם אז, לא להתקשר לטווח ארוך, גם אם מציעים לכם הצעה מאד מפתה.

10 Best VPS Hosting on Reddit: Most Recommended Providers 2024

Reddit is a popular source for hosting recommendations, including VPS hosting. With multiple conversations on choosing a service and dozens o...
4 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist

HostAdvice Speaks to ScalaHosting: An Interview with Chris Rusev

HostAdvice had the opportunity to speak with Chris Rusev, the CEO and co-founder of , a web hosting company that offers shared, cloud VPS, and res...
8 min read
Eddie Segal
Eddie Segal
Digital Marketing Specialist

Email Deliverability: What Is It, Key Factors & Best Practices

What is Email Deliverability? Think of it like mailing a letter and making sure it lands right in the recipient's hands, not lost or thrown...
17 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist

Email Marketing vs. Social Media: Which is More Effective?

What is Email Marketing? Email marketing is a  that involves companies reaching out to potential and existing customers via email ...
10 min read
Ela Gal-Kfir
Ela Gal-Kfir
Digital Marketing Specialist
HostAdvice.com provides professional web hosting reviews fully independent of any other entity. Our reviews are unbiased, honest, and apply the same evaluation standards to all those reviewed. While monetary compensation is received from a few of the companies listed on this site, compensation of services and products have no influence on the direction or conclusions of our reviews. Nor does the compensation influence our rankings for certain host companies. This compensation covers account purchasing costs, testing costs and royalties paid to reviewers.
Click to go to the top of the page
Go To Top